[EOL]13.3'' WiFi E-Ink Display Ultra-Low Power Black & White Digital Signage, GDP133BW1
SKU: GDP133BW1
(4)
1 Sold
20% OFF
Get it
ERP72QDC
Received successfully
Coupon Code
CONTINUE SHOPPING
    Please select the information you wantX
Quantity:
0 in stock
  • [EOL]13.3'' WiFi E-Ink Display Ultra-Low Power Black & White Digital Signage
1/1
Frequently Bought Together
more
Frequently Bought Together
  • Description
13.3-Inch Black/White WiFi Large-size Ink Screen Sign
USB & Wi-Fi fast updates for convenient remote management
Special Features
Technical Details
①Type-C Port: Insert the Type-C data cable for power supply and firmware updates of the sign.
②Wall Mounting Hole: Used for mounting the device on the wall. The wall-mounting screw supports a maximum diameter of 4mm.
Product Specifications
PART NUMBER
GDP133BW1
DISPLAY PARAMETERS
Screen Size: 13.3 inch
Screen Type: Black and White E Ink Display
Screen Resolution: 960x680
PORT PARAMETERS
USB Interface: Supports firmware updates via USB
POWER CONSUMPTION PARAMETERS
Operating voltage: 5V
Refresh power: <500mW
SOFTWARE PARAMETERS
Image Refresh Time: 4s
Refresh Method: WiFi
Image Refresh Language: Default English
SPECIFICATIONS
Weight: Approximately 550g
Dimensions: 299x225x11mm
TEMPERATURE AND HUMIDITY PARAMETERS
Operating Temperature: 0°C to 50°C
Storage Temperature: -25°C to 70°C
Operating Humidity: 40% to 70%