SKU:
(2)
109 Sold
20% OFF
4-Color 2.13 inch e-paper display with 250x122 resolution, 24 pins FPC connection, SPI interface, supports black, white and red. Its IC is JD79661. The I2C signal master interface to read built-in temperature sensor.
Get it
ERP72QDC
Received successfully
Coupon Code
CONTINUE SHOPPING
    Please select the information you want X
  • product:
    EPD
    EPD
    EPD with adapter board
    EPD with adapter board
    EPD with STM32 Demo Kit
    EPD with STM32 Demo Kit
    EPD with ESP32 Demo Kit
    EPD with ESP32 Demo Kit
Quantity:
0 in stock
  • 2.13-Inch e-Paper Electronic Ink Screen 250x122 Red, Yellow, Black, White Four Color Screen
1/1
Frequently Bought Together
more
Frequently Bought Together
  • Description
2.13 Inch 4-Color E-Paper Display 250x122 Resolution
Special Features
Technical Details
Product Specifications
PART NUMBER
GDEY0213F52
CONNECTOR 24 Pin 0.5mm
SIZE
2.13 inch
COLOR Black, White, Yellow, Red
TYPE
Dot Matrix
FULL SCREEN UPDATE(s) 16
IC
JD79676A
FAST SCREEN UPDATE(s) 11
RESOLUTION
250x122
OPERATING TEMP. 0℃~40℃
OUTLINE SIZE(mm)
59.2x29.2x1.0
STORAGE TEMP. -25℃~70℃
ACTIVE SIZE(mm)
48.55x23.7046
TYPICAL POWER(mw) 9.9
PIXEL PITCH(mm)
0.1943x0.1942
DEEP SLEEP POWER(mw) 0.03
INTERFACE
SPI
Why GooDisplay E-Paper Refreshes Faster
Optimized Fast-Refresh FPL
Smart Temp-Controlled Drive
Chip-Level Integrated Solution
Display Type Refresh Capability Available Sizes
Black & White (B/W) Displays Supports fast refresh, partial refresh, and 4-level grayscale 0.97" to 10.3"
Black, White & Red (BWR) Displays Supports fast refresh and partial B/W refresh 2.13" to 11.6"
Black, White, Red & Yellow (BWRY) Displays Supports fast refresh with multi-color layered updating 0.97" to 11.6"